Skip links

İç Giyim Sektörünün 12,6 Milyar Dolarlık Pazarı; Amerika!

Dünyanın en büyük ekonomisi olan Amerika, aynı zamanda dünyanın en büyük tüketim toplumudur.

350 milyon nüfusu ile büyük bir tüketim toplumu olan Amerika Birleşik Devletlerinin, 2023 yılında 12,6 milyar dolar olan iç giyim pazar büyüklüğünün, %4,54 lük bir büyüme ile, 2028 yılında 15,74 milyar dolara gelmesi beklenmektedir.

İç giyim sektöründe 28.375 şirkette, 104.000 kişiyi istihdam eden Amerika, 2022 yılında yaklaşık 7 milyar dolar seviyesinde de ithalat gerçekleştirmiştir. Veriler incelendiğinde, Amerika’nın iç giyim sektöründeki arzın neredeyse yarısı, ithalat ile karşılandığı görülmektedir.

Amerikan iç giyim endüstrisi; Amerikalı markalar haricinde Almanya, İtalya, Fransa, Kanada, Ukrayna, İsrail, Avusturya, Brezilya ve İngiltere gibi ülkelerin iç giyim markalarında da ciddi miktarda ürün tedariği gerçekleştirmektedir.

Türk iç giyim sektörü ise, bu pazardan yaklaşık 62 milyon dolarlık bir pay alarak rakip ülkelerin gerisinde kalmaktadır.

Modern çizgileri, kaliteli üretimi ile bir araya getirmenin yanında fiyat avantajlarına da sahip olan iç giyim üreticilerimiz, Amerika pazarının en önemli marka firmaları ve alıcıları ile Curve New York fuarında bir araya gelerek, bu ülkedeki yeni deneyimleri keşfedecek.

Amerika’daki iç giyim sektörünün en önemli buluşma noktası olan Curve New York ile, yılda yaklaşık 7 milyar dolar seviyesinde ithalat yapan dünyanın en önemli iç giyim pazardaki profesyonel alıcılar ile bir araya gelme fırsatını yakalayın.

Salon International De La Lingerie&Interfliere Paris Fuarının Amerika etkinliği olan Curve New York, 4-6 Şubat tarihleri arasında, New York iç giyim haftası ile eş zamanlı olarak 17.defa organize edilecektir.

Amerika iç giyim sektöründen 350 si VIP olmak üzere, toplam 1200 profesyonel alıcı, zincir ve online mağaza satın alma ve karar vericilerini, iç giyim mağaza sahiplerini ve Amerika iç giyim sektörünün medya dünyasını ağırlayacak olan Curve New York; siz katılımcı firmalarına, yılda yaklaşık 7 milyar dolar iç giyim ithalatı yapan Amerika iç giyim sektöründeki yeni iş birlikleri ve ticari fırsatlarının kapılarını açmaktadır.

Firmanız olarak sizde bu büyük pazarın avantajlarından yararlanmak istiyorsanız, satışlar kapanmadan yerinizi alın.

New York İç Giyim Fuarı: Curve New York