Skip links

İç Giyim Pazarı’nın En İyi 10 Şirketi

Global iç giyim pazarının %8,25 bileşik büyüme oranı ile 2028 yılında 84,16 milyar dolar büyüklüğe gelmesi beklenmektedir.

Yapılan araştırmalara göre, kadın iç giyimindeki artışın, önümüzdeki dönemlerde pazar değerini yönlendirmesi bekleniyor. Kadınların vücutlarındaki doğal özelliklerini vurgulama veya ortaya çıkarma ihtiyacı, önümüzdeki yıllarda iç çamaşırı pazarındaki genişlemeyi hızlandıracaktır.

Kumaş üretimindeki pamuk, polyester, saten ve dantelin artan kullanımı, kadın giyimine yönelik talebin artmasına yol açacak ve bu da iç çamaşırı pazarı trendlerini yönlendirecektir.

Kumaş ve genç kadın nüfusunun moda ve yaşam tarzlarında yaşanan değişimler, farklı yenilikçi tasarımlara sahip iç çamaşırlarına talep yaratacak ve bu da pazarın büyüme kapsamını genişletecek. Çevrimiçi perakende ve e-ticaret sektörlerinin gelişmesi, önümüzdeki yıllarda iç çamaşırı pazarının kümülatif olarak büyümesine yol açacaktır.

Şimdi iç giyim sektörünün en iyi 10 şirketine kısaca bir bakalım.

Jockey International, Inc. (ABD)

1876 yılında ABD’nin Wiscosin şehrinde faaliyet gösteren ve 120 ülkede tanınan bu üretici firma, kadın, erkek ve çocuk iç giyim yanında, spor giyim ve ev giyiminde de faaliyet göstermektedir.

The Gap, Inc. (ABD)

29 Ağustos 1969'da Kaliforniya merkezli kurulan ve dünya çapında tanın bu firma, iç giyim yanında, aksesuar ve hazır giyim işiyle de tanınmaktadır.

Victoria's Secret (ABD)

12 Haziran 1977'de ABD'nin Kaliforniya şehrinde kurulan Victoria's Secret, ABD'nin en büyük iç çamaşırı perakendeci firmasıdır. İç çamaşırı üretimi yapan firma, kıyafetlerini dünyaca ünlü modeller ile defilelerde sergilemesi ile de ünlüdür.

Hanesbrands, Inc. (ABD)

Merkezi 1901 yılında ABD'nin Kuzey Karolina kentinde kurulan çok uluslu ve ABD’nin önde gelen firmalarından olan Hanesbrands, yaklaşık 65.000 kişiye istihdam sağlamaktadır.

Triumph International Ltd. (Almanya)

1886 yılında Almanya'nın Heubach kentinde kurulmuş lider bir iç giyim üreticisi olan firma, 1977 sonrasında merkezini İsviçre'nin Bad Zurzach taşımış ve 45 ülkeye yayılmıştır. Firma 1960 yılından bu yana kadın pijamaları sektöründe lider konumdadır.

Calvin Klein Inc. (ABD)

1968 yılında New York’ta kurulan firma, ABD merkezli bir moda evidir. İç giyim sektörü dışında firma, deri, ev mobilyaları, hazır giyim, yaşam tarzı aksesuarları, saat ve parfümeri sektörlerinde de faaliyet göstermekte olup, Haute couture hazır giyim işinde de önemli bir paya sahiptir.

MAS Holdings (Sri Lanka)

Sri Lanka merkezli bir Asya firması olan Mas Holdings, 1987 yılında kurulmuştur. Güney Asya'nın en büyük iç çamaşırı üreticisi olan firma, spor giyim, mayo ve performans giyiminde de üretim yapmaktadır.

Bath & Body Works, Inc. (ABD)

Bath & Body Works, 1963 yılında Les Wexner tarafından ABD'nin Ohio eyaletinde kuruldu. 59.000 kişiye istihdam sağlayan firma, iç giyim, giyim ve moda aksesuarları alanında faaliyet göstermektedir. Firmanın 2021 yılı cirosu, 11,81 Milyar ABD Dolarıdır.

Yandy LLC (ABD)

2007 yılında ABD'nin Arizona şehrinde kurulan firma, mayo, iç çamaşırı, kadın giyimi ve Cadılar Bayramı kostümleri işinde faaliyet gösteren çevrimiçi bir perakendeci ve moda tasarımı firmasıdır.

AEO Management CO. (ABD)

2020 yılında ABD'nin Pittsburgh şehrinde giyim aksesuarları ve diğer hazır giyim imalat sektörlerinde faaliyet göstermeye başlayan firmanın açılımı, American Eagle Outfitters dır.

Kaynak:

https://www.fnfresearch.com/blog/top-10-companies-in-lingerie-market/391/